ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Fuga Nedir?

Dekoratif Fuga ve Fuga Modelleri Nelerdir?

Fuga Nedir diye soracak olursak fuga, dış cepheye uygulanan boşluklu bir imalat şeklidir. İç mekanlarda, zeminde, tavanda, duvarda, yatay ve düşey köşe- kenar birleşimlerinde bu boşluklu imalat şekli uygulanabilir. Fuga işleminin uygulanmasının iki ana sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi mimari endişelerdir. Estetik görünüşü sağlamak ve düzenlemek, bitiş detaylarını oluşturmak vb. gibi dekorasyon ağırlıklı işlemler fuga uygulamasının mimari endişelerden dolayı yapıldığını göstermektedir. Öte yandan, yapılan birleşimlerde çeşitli sakıncalar ortaya çıkabilmektedir. Boyanın atması, ısı köprüsü sorunları, yüzeyde çatlak oluşması veya yüzeyin zarar görmesi gibi durumlar bu sakıncalara örnek olarak gösterilebilir. Sonuç olarak, fuga uygulaması hem mimari endişeleri gidermek ve estetiği sağlamak hem de oluşabilecek sakıncaların önüne geçmek amacıyla oluşturulabilmektedir. Fuga uygulaması hem dış cephe kaplama hem de ısı yalıtımı amacıyla gerçekleştirilmektedir. Dış cephe kaplama mantolama işlemlerinde fuga uygulamasının gerçekleştirilmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Bunlardan birincisi fuga uygulamasının sağlayacağı estetik görüntüdür. İkinci en çok tercih edilen sebep ise daha mecburidir. Dekoratif sıva ve boya aşamasından önce işlemin bitmesi için uygulanır. Isı yalıtımı uygulamalarında ise mantolama fuga profillerinin çekirdeğini oluşturan malzemeler ısı yalıtım malzemeleridir. Genellikle fuga kanalarının içi dayanıklı söve harçları ile kaplanır.

Dekoratif Fuga

Peki dekoratif fuga ve fuga modelleri nelerdir? Fuga, birbirinden farklı, değişik imalatlarda kullanılan bir uygulamadır. Derz dolgusu ile de karıştırılsa da aynı şey değillerdir. Fuga, dış cephe kaplamalarında derz dolgusu oluşturmak amacıyla kullanılan profillerdir. Dış cephe kaplamalarında mantolama işlemi uygulanmaktadır. Bu bağlamda, dekoratif fuga, mantolama programı kapsamında uygulanan bir işlemdir. Bu işlem genellikle geniş yüzeye sahip olan alanlarda tercih edilmektedir. Mantolama uygulamasında dekoratif sıva ve boya işlemleri aşamaları bulunmaktadır. Dekoratif fuga, bu aşamalarda ek yapılmadan işlemin bitirilmesi amacıyla tercih edilmektedir.

Fuga Modelleri Nelerdir?

Fuga modelleri, özellikle desenleri bakımından oldukça çeşitlilik göstermektedir. Taşlı, çizgili veya şekilli fuga modelleriyle karşılaşmak oldukça olasıdır. Ayrıca desenler, dekoratif söve ürünleriyle de sağlanabilir. Öte yandan, fuganın üretim malzemesi genellikle köpüktür. En çok tercih edilen köpük fugalar olsa da ahşap fugalara da ulaşmak mümkündür.

Fuga kaplama hizmetlerimiz arasında derz dolgu, fuga çıtası ve fuga drenaj kanalı EKC YAPI tarafından sunulan komple bir hizmettir.

Fuga Uygulama Firması EKC YAPI

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile adından sıkça söz ettiren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmalarından biridir. Özellikle de dış cephe mantolama konusunda uzmanlığı bilinen firmamız İstanbul’da fuga kaplama uygulamaları da yapmaktadır. Mantolama firmaları arasında hızlı ve estetik fuga kaplama çözümleri sunan öncü bir kurumuz. Fuga kaplama alanında faaliyetleri ve uygulamaları ile her zaman tercih edilen firma olmayı başarmıştır. Fuga mantolama hizmeti sayesinde hem tasarruf edecek hem de hayatınızı yenileyecek bir ortama kavuşmuş olacaksınız. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Fuga kaplama hizmeti satın almak için ya da uygulama yaptırmak için hemen bize ulaşın.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL