ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Harpuşta Nedir?

Harpuşta Nedir? Dekoratif Harpuşta ve Harpuşta Modelleri Nelerdir?

Firmamızda dekoratif amaçlı harpuşta profil imalatı yüksek kalite ve güvenirlilikte yapılmaktadır. Harpuşta nedir? Dekoratif harpuşta ve harpuşta modelleri nelerdir? Harpuşta çatı ve duvar parapet derinin üst kısımlarına kullanılan bir malzeme olmaktadır. Harpuşta kullanılmasının amacı kar sularının ve yağmur sularının parapeti eve duvarın üzerinde birikmemesini önlemektir. Bununla birlikte suyun yan taraflardan tahliye olmasını sağlar. Harpuşta sayesinde soğuk havalarda suyun don etkisinin yapı ya da vereceği zararı engellenmiş olur.

Harpuşta için Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Harpuşta için kullanılan malzemeler metal, tuğla, beton, mozaik alüminyum, mermer gibi malzemelerdir. Kar sularının ve suların yapıdan uzaklaştırılması ile birlikte dekoratif olarak da harpuşta sıklıkla kullanılmaktadır. Harpuşta şekil olarak meyve suyu şeklinde olmaktadır. Binalarda ısı yalıtımı zorunlu hale gelmiştir. Bu yüzden parapet duvarlarının taş ve bunun gibi malzeme ile kaplanması zorunludur. Harpuşta işlemlerinde manto yapıştırma harcı ile yerine yapıştırma yapılır. İşle yapılırken aynı seviye ve aynı ölçek olmasına dikkat edilir. Binaların su ve kar sızıntılarını engellemek için Harpuşta malzemesi ile kapatılır.

Harpuşta fiyatları, çeşitleri modelleri konusunda sizlere en geniş seçenekleri sunarız. Sizlerde bu harpuşta modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Harpuşta Modelleri Nelerdir?

Harpuşta nedir? Dekoratif harpuşta ve harpuşta modelleri nelerdir? Harpuştalar binalarda dekoratif olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte çinko malzeme, alüminyum, mermer, taş malzemeler için harpuşta uygulamaları yaygın olarak kullanılan uygulamalardır. Harpuşta modelleri manto ve söve uygulamalarında kullanılır. Bununla birlikte çatı parapetleri yapımında da harpuşta kullanılır. Harpuşta hem dekoratif hem de yalıtım olarak kullanılan bir malzemedir. Harpuşta estetik olarak farklı şekillerde yapılarak isteğe göre çeşitli kalıplarla hazırlanıp üretilmektedir.

Bununla birlikte, harpuşta modelleri parapet malzemeyi kaplayacak biçimde şekillendirilir. Harpuşta modellerinden birisi duvar harpuştadır. Duvar harpuşta, imalat işlemlerinde uygulamak için alternatiftir. Duvar harpuşta istenilen ağaçlardan imal edilmektedir. Bununla birlikte harpuşta açık alanlarda kullanıma uygundur. Çünkü harpuşta, suya dayanıklı malzemeden üretilmiştir.

Ahşap harpuşta modeli metal profil ev duvarı kaplayan malzeme olmaktadır. Binanın etrafında bulunan duvarların hoş ve estetik görünmesi için kullanılır. Bununla birlikte harpuşta monte edilirken duvarın genişliği dikkate alınarak kanal açılır. Harpuşta genellikle çatı korkulukları yapımında yaygın bir şekilde kullanılır. Uygulama yapmadan önce çatı korkuluklarının boyutları ölçülür. Projeksiyona göre işlemler yüksek kalitede gerçekleştirilir.

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile adından sıkça söz ettiren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmalarından biridir. Özellikle de dış cephe mantolama konusunda uzmanlığı bilinen firmamız İstanbul’da dekoratif harpuşta uygulamaları da yapmaktadır. Mantolama firmaları arasında hızlı ve estetik çözümler üreten kurumsal firmayız. Dekoratif harpuşta tedarik alanında geniş ürün seçeneğimiz var. Dekoratif harpuşta uygulama alanında faaliyetleri ve uygulamaları ile her zaman tercih edilen firma olmayı başarmıştır. Mantolama hizmeti sayesinde hem tasarruf edecek hem de hayatınızı yenileyecek bir ortama kavuşmuş olacaksınız. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Dekoratif harpuşta satın almak için ya da uygulama yaptırmak için hemen bize ulaşın.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL