ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Sütun Nedir

Dekoratif Sütunlar Nelerdir?

Sütun Modelleme Nedir?

Sütun denilince veya sütun nedir diye sorulduğunda çoğu kişinin aklına eski zamanlardan kalma, görsel olarak büyüleyici, büyük taş ve betonlardan oluşan silindirik şekiller gelir. Mimari ve dekorasyon anlamında düşünüldüğünde, bu tanım pekte yanlış sayılmaz. Büyük, görkemli yapı ve binalarda kullanılan; taş, beton gibi maddelerden oluşan ve yapıya hem görsel açıdan zenginlik hem de bina için destekleyici özellik sağlayan iri taşlardır. Genel itibariyle şekilleri silindirdir. Sütun ve sütun kelimesi, çok eski çağlardan bu zamana kadar kendini korumuş, her dönem adını ve kendisini yaşatmıştır. Medeniyetlerin ortaya çıktığı tarihten bu yana dek varlığını sürdüren sütunlar, günümüz koşullarına ayak uydurmuş ve her daim dönemine uygun stilleriyle ortaya çıkıp biz insanların gözdesi olmuştur. Eski zamanlarda han, hamam, saray gibi görkemli yapılarda kullanılan bu sütunlar; günümüzde de bu yapılar haricinde hemen hemen yaşadığımız her alanda kullanılabilecek hal almıştır. Düğün salonları, villa girişi, sahne, bazı eğlence merkezleri ve köşklerde bu dekoratif sütunlara rastlayabilirsiniz. Dekoratif antik ve ahşap sütunlarını tercih ediyorsanız bizi arayın. Konusunda uzman mimarlarımız roma sütunu diye tabir edilen dekoratif tasarımları uygun yerlere uygulayabilirler.

Dekoratif Sütunlar Nelerdir?

Dekoratif sütunlar nelerdir? Dekoratif sütun çeşitleri; sütun için kullanılan maddeye göre değişkenlik göstermektedir. Sütunun yapısına göre çeşitlere ayrılmaktadır. En çok kullanılan sütun modeli; poliüretan sütun modelidir.

  1. Poliüretan Sütunlar: Poliüretan; yüksek sıcaklıkta dahi erimeyen köpüklere poliüretan madde denmektedir. Erimeme özelliğinden dolayı katı formlarını korumaktadırlar. Poliüretan sütunlar aynı zamanda boyanabilmektedir. Dışarıdan gelecek olan darbelere ya da nem ve sıcaklığa dayanıklı olan bu ürün, dış cephelerde de rahatlıkla kullanılabilir.
  2. Taş Sütunlar: Bir başka dekoratif sütun çeşidi de taş sütundur. Taş sütun da kullanılan maddeye göre kendi içerisinde bölünür.  Taş sütunlar; mermer, granit, mozaik ve doğal taşlardan oluşmaktadır.
  3. Alçı sütun; dayanıklılık ve kullanım ömrü açısından tercih edilen sütunlardır.
  4. Kartonpiyer Sütunlar: Kartonpiyer alçıdan üretilmiş sütunlardır.
  5. Strafor Sütunlar: Tamamen görsellik açısından, dekor amaçla kullanılan sütunlardır. Strafor köpükten üretilen bu sütunlar, iç cephe için oldukça kullanılışlıdır. Bazı strafor sütunlarda kumlama özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde sütun, dış cephe içinde dayanıklı hale gelir.

Dekoratif olarak, en çok tercih edilen sütun çeşitleri bunlardır. Yaşam alanına ihtişamlı bir atmosfer sağlamak isteyenler, bu sütunlardan faydalanabilirler. Dekoratif sütun fiyatları ve yapımı ile ilgili dekoratif sütunların kaplama hizmetini gerçekleştirmekteyiz.

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile hizmet veren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmalarından biridir. Dekoratif hizmetlerimizden sütun konusunda destek almak istiyorsanız bize ulaşın. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Dekoratif antik roma ve ahşap sütun uygulama hizmeti almak için hemen bize ulaşın.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL