ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Çatı Tamiri

Firmamız Ekc Yapı Çatı tamiri, çatı aktarma ve çatı yalıtımı alanında uzmanlaşmış çalışanları ile kaliteli hizmeti hesaplı fiyatlara sunmaktadır.

Çatı Tamiri

Bizler genelde tamir dediğimiz zaman bozulmuş, aksayan veya hiç çalışmayan bir durumun düzeltilmesini anlarız. Tabi ki bu algı doğrudur. Tamir, tüm bu durumların giderilmesi ve düzeltilmesi anlamını taşır. Ama ayrıca tamir; onarım, yenileme, kaliteyi artırma gibi anlamlara da gelir. Genel çerçevesi itibariyle Türkiye mevsimlerin değiştiği ve kış mevsimini yaşayan bir ülke. Kış mevsimleri genelde bol yağışlı ve rüzgarlı geçtiği için pek çok ev ve apartmanın farkına varılsın ya da varılmasın çatı tamirine ihtiyacı vardır.

Zaman içerisinde aşınma ve yıpranma had safhaya çıkar. Çatı kontrolünün ve bakımının yapılmasını çok önemli kılan özelliklerden bir tanesi hatta en başında geleni ise ısı yalıtımı. Apartmanlar ve evler çatıdan ve zemin kattan büyü miktarda ısı kaybederler. Haliyle verimli bir şekilde kouruyucu görevini yerine getiremeyen çatı, her an her dakika zarar demektir.  

Çatı Tamiri Nedir?

Çatı tamiri, çatı yapılarının tamir edilmesi, kırılan, dökülen parçaların değiştirilmesidir. Çatı tamiri yapıldığın binanın ısı yalıtımına katkı sağlar, böylelikle kar ve yağmur sularının bina içine akmasını engellemek mümkündür.

Tüm iklim koşullarına yüksek dayanım sağlayan EKC YAPI çatı tamir&bakım uygulamaları ile enerji verimliliğini arttıracaksınız.

EKC YAPI olarak kullandığımız çatı tamir malzemeleri ile cephelerde su ve neme karşı maksimum koruma sağlarsınız aynı zamanda da çatı tamiri konusunda da bu verimliliği sağlarız.

Çatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatı tamiri, yapılırken binalardaki mantolamayla birlikte yapılır. Çatı tadilatı yapılmadan önce çatı iskeleti, baca dipleri, baca sıvaları, su dereleri gibi bütün çatı malzemeleri profesyonel firma ekibi tarafından en küçük ayrıntılarına kadar incelenmelidir.

1.) Kiremit Çatı Kaplamalarındaki Tadilat: Kiremitlerin döşenebilmesi amacı ile çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılır ve bu tahta kaplamaların üzerine de bir su geçirmez bir bütünle membran örtü serilir. Bu örtü sayesinde kiremitlerden aşağıya suyun sızıp geçip gitmesini engellemek için kullanılır. Çatıdaki kiremitlere tek tek bakılmalı ve kırılan kiremitler yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

2.) Baca Diplerinin Tadilatı: Baca diplerini ayrıntılı su geçirmez izolasyon malzemeleriyle kaplayarak su sızmalarına karşı korunur. Yalıtım malzemeleri hava şartlarının da etkisiyle zaman geçtikçe de yıpranabilir, belirli zamanlarda baca diplerine bakılmalı yalıtım yeteneğini yitirmiş veya kaybetmek üzere olan malzemeler yenisiyle değiştirilmeli.

3.) Çatı İskeletinin Tadilatı: Çatının taşıyıcı sisteminde tahta varsa dış etkenler nedeni ile zaman içinde kırılma, çürüme, esneme gibi hasarlar alabilmektedir ve çatı sisteminin kendisinden beklenilen vazifeyi tam olarak yerine getiremez, bu tip hasarlar çatıların çökmelerine bile sebebi olabilir. Çatı iskeleti eğer hasar görmüş ise yeni malzemeler ile değiştirilmesi gerekir.

4.) Su Yalıtım Örtüsü: Delinme, yırtılma veya yıpranmaya maruz kalan su yalıtım örtülerinin çatı yalıtım malzemeleri seviyesine uygun yeni malzemelerle değiştirilmesi gerekir.

5.) Su Dereleri: Dereler su yalıtım membranı veya sürme temelli çatı yalıtımı malzemeleriyle kaplanır. Derelerin gözden geçirilmesi yırtılan membranlar yenisiyle değiştirilmelidir.

Çatı tamiri ustası arıyorsanız daha profesyonel bir ekip sizin işinizi daha hızlı ve sağlam yapacaktır. Kadromuzda bulunan çatı tamiri ustası ve çatı tamir bakım personeli sizleri dinler ve size uygun çözümleri üretir.

İstanbul Geneli Çatı Tamir İndirimlerini Kaçırmadan Arayın. Çatı Ustası Çatı Tamir Firması olarak EKC YAPI sizleri bekliyor.

Hemen ücretsiz teklif alın. Çatınızın tamiri ve bakımını ustasına emanet edin.

Çatı Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zarar görmüş kiremitleri kısa süre içerisinde değiştirilmesi, onarımı ve bakımı yapılmalıdır. Çatı tamiri profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Deneyimli ve tecrübeli çatı ustalar ile çatıda ortaya çıkan zarara göre tamir süresi değişmekle beraber 2 gün veya 7 gün içerisinde bakım ve onarım faaliyetini gerçekleştirir. Kalitesiz çatı malzemeleriyle ve bilinçsizce yapılan çatı uygulamaları kullanıcılara sorun yaşatmaktadır. Bu sebeple maddi kaygı olmadan sertifikalı, CE belgeli ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile adından sıkça söz ettiren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmaları arasında öne çıkmaktadır. Bina yalıtımında dikkat edilmesi gereken cephe kaplama dışında çatı tamir ve bakımı da önemli bir ayrıntıdır. Firmamız mantolama ile birlikte çatı tamiri ve bakımı konusunda tecrübelidir. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Çatı tamiri hizmeti almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL