ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Dış Cephe Boyama

2008 Yılından buyana uzman ekiplerimiz ile tüm istanbul genelinde büyük fabrikalardan küçük binalara kadar her türlü yapının iç ve dış cephe boyama işini sorunsuzca tamamladık. Sizde Dış cephe boyama işlerimizdeki mutlu referanslarımızda yer almak isterseniz hemen bizi arayın teklif verelim.

Dış cephe boyama işlemi apartmanın, evin ya da iş yerinin gerek estetik görünüşü gerekse de dış cephenin dayanıklılığı için önemli bir işlemdir. Gayrimenkul, emlak ve konut piyasası açısından bakıldığında dış cephe boyama meselesinin önemi daha da kavranır. Çünkü dış görünüş, emlak yatırımının değeri için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yukarıda daha önce de belirttiğimiz gibi yeni teknoloji yöntemiyle üretilen boyalar konutların dış cephesinin bozulmasını ve yıpranmasını oldukça geçiktiren sistemlere sahiptirler. Yağmur, kar ve hava kirliliği konusunda bu tarz dış cepheye zarar verecek partikülleri bünyesinde tutmayarak apartmanın dışarısyla olan ilişkisini insan sağlığı temelinde düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

Boya Nedir?

Bir yüzeyi korumak ve ona görsel bir görüntü vermek amacıyla içerisinde renk pigmentleri bulunduran ve ince katlar halinde yüzey üzerine sürülen sıvı ya da toz formunda bulunan maddelere boya ismi verilir. İç cephe ya da dış cephe boyama olarak kullanılan bu maddeler kimyasal formlardan üretilir. Boyalar genel olarak 4 gruba ayrılırlar:

1.Bağlayıcı Form: Boyaya bir şekil kazandıran formdur. Boya içerisinde yapışma, bağlanma, sert ve esnek bir yapı sağlama, fiziki ve kimyasal olarak boyaya direnç katma özelliğine sahip kimyasallardır.

2.Çözücü Form: Boyanın kullanımını kolaylaştırır. İçerisinde çözücü maddeler bulundurur. Boyaya uçuculuk özelliği katmasından ötürü akışkan yapı almasını sağlar ve kullanım açısından kolaylık sağlayan kimyasallardır.

3. Pigment ve Dolgu Formlar: Boya içerisindeki renklerin oluşmasını sağlar. Boyaya yüzeyi örtme özelliği sunan kimyasallardır.

4.Katkı Maddeleri İçeren Formlar: Boyanın dışarıdan gelen bir etkene karşı dayanıklı olmasını ve olumsuz koşullarda formunun bozulmamasına yardımcı olan kimyasallardır. Örneğin; küflenmeyi engelleyen maddeler, UV ışınlarına karşı boyayı koruyucu maddeler gibi.

Dış cephe boyama ve fiyatları konusun da edindiğiniz bilgilere daha net bir şekilde ulaşmak için EKC YAPI burada sizleri bekliyor. Dış cephe modellerimize çok güveniyoruz.

Dış Cephe Boya Uygulaması

Ev, iş yeri ve bahçe gibi tüm alanlarda iç cepheler için yapılan boyalar kadar dış cephe boyama da oldukça önemlidir. Dış cephelerin görsel olarak ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması kullanıcılar için tercih sebebidir. Dış cephe boyaları seçerken titiz davranmak gereklidir. Boyanacak yerin iklimi ve boyanacak bölgenin yüzeyinin özelliklerine hâkim olmak gereklidir. Oldukça yağışlı alanlarda seçilecek boya türünün suya dayanıklı olması gereklidir. İçerisinde silikon özelliği bulunan dış cephe boyaları tercih edilmelidir. Yağış oranı az, kuru ve sıcak iklimlerde bulunan binaların ise daha açık renkli boyaları kullanmaları gereklidir. Yüzeye göre de boyaları tercih etmek önemlidir. Binanın dış cephe yüzeyi iyi bir sıva ile sıvanmamış ise grenli boya türü tercih edilmelidir. Bu şekilde boya yapılan yüzeyin alt tabakasındaki hatalar kapatılmış olur.

Dış Cephe Boyama İletişim

Dış cehpe boyama yapılırken boyaların kalitesinin yanında uzman kişilerin bu işlemi yapması da oldukça önemlidir. Yanlış yapılan boyamalar sonucu boyadan yarar yerine zarar görülmesi gibi durumlar yaşanabilir. Firmamızda üretilen boyalar sizlerin ihtiyacına göre belirlenerek uzman ekibimizle hizmetinize sunulmaktadır. Alanında uzman ekibimiz sizlere sorunsuz bir boyama işlemi gerçekleştirerek binalarınız için maksimum yarar sağlamanıza yardımcı olacaktır. Binalarınız ve isteklerinizi bizlerle paylaşarak sizler için sunacağımız hizmetten yararlanabilirsiniz. Bizleri iletişim numaralarımızdan arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile adından sıkça söz ettiren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmaları arasında öne çıkmaktadır. Özellikle de dış cephe boyama konusunda sayısız referansı bulunan kurumsal firmalardan biridir. Dış cephe boyama alanında yeterli bilgi birikimi sayesinde hayalinizdeki meskenler oluşturmaya devam etmektedir. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Dış cephe boyama hizmeti almak için hemen bize ulaşın.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL