ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama, ısı yalıtımı konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Son dönemde oldukça şık tasarımlı, kaliteli ürünler üretilmektedir. Her ne kadar dış cephe kaplama konusunda en çok tercih edilen yöntemlerin başında mantolama gelse de diğer yöntemler de sıklıkla tercih edilmektedir. Bir çok malzeme bulunmakla beraber müşteriler genellikle estetik görüntüsünden ötürü şu malzeme ve yöntemleri tercih etmektedirler:

  • Dış Cephe Mantolama: Mantolama sayfamızda detaylı olarak açıkladığımız mantolama, en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Şık görüntüsü, uygulama kolaylığı ve dayanıklılığı nedeniyle oldukça sevilen bir yöntemdir ve müşterilerden gelen geri dönüşler oldukça olumludur. Binaların dış cephelerini uygun malzemeler kullanarak boşluk kalmayacak şekilde uygun malzemeler ile kaplama suretiyle uygulanmaktadır. Bu şekilde bina içi ve dışını birbirinden izole ederek ısı transferini keser.
  • Ahşap Dış Cephe Kaplama Sistemleri: Özellikle göz alıcı görüntüsünden ötürü tercih edilen ürünlerden biridir. Yapısında bulunan hava kanalları sayesinde hava alışverişi yapabilen bir malzemedir. En hafif ısı yalıtım malzemelerinden biridir. Bununla birlikte oldukça dayanıklıdır. Daha çok villa tipi az katlı binalarda tercih edilmektedir.
  • Prekast Dış Cephe Kaplama Sistemleri: GFRC, diğer adıyla Glass Fiber Reinforced Concrete olarak bilinen prekast dış cephe kaplama malzemeleri 1970 yılından beri dünyada kullanılmakta ve kabul görmektedir. Ülkemizde de örneklerine rastlanan GFRC, silisli kum ve beyaz çimento ile diğer destekleyici malzemelerin uygun oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen bir malzemedir. Oldukça dayanıklı olan GFRC beton bazlı bir üründür. Yalnızca ısı yalıtımı değil, neme, suya ve sese karşı da yalıtım sağlamaktadır.
  • Alüminyum Kompozit Panel Dış Cephe Kaplama Sistemleri: İki alüminyum plaka arasında çevreye zararsız bir malzeme (toksik olmayan) olan polietilen eklenmesi ile hazırlanan bir sistemdir. Dış yüzeyine çeşitli görsel çalışmalar yapılabilen (renk, desen, doku vb.) Alüminyum Kompozit Panel, en sağlam ürünlerden biri, hatta kırılmaya karşı en dayanıklı olanıdır. Oldukça uzun ömürlü ve hafiftir. Birçok renk ve desen çeşidi bulunmakla birlikte yalnızca dış değil yapıların iç kısımlarında da tercih edilebilmektedir.
  • Yalı Baskı Dış Cephe Kaplamaları: EPS (Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük) ısı yalıtım plakaları üzerine akrilik bazlı elyaf dokulu sıva kaplanması şeklinde üretilmektedir. Isı ve suya karşı iyi bir yalıtkandır. Düzgün ve standartlara uygun bir şekilde uygulandığında 40% ile 60% arasında değişen bir yalıtım sağlar. Ahşap benzeri gir görünüme sahiptir, bu özelliği ile görsel açıdan ahşap cephe kaplamanın güçlü bir alternatifi konumundadır. Üzerine istenen renk ve desende boya uygulaması yapılabilir.
  • Doğal Taş Dış Cephe Kaplama Yöntemleri: Daha çok görsel özellikleri nedeniyle tercih edilen Doğal Taş, oldukça dayanıklı bir üründür. Doğal taş cephe kaplama, özellikle alt katlarda binanın toprak ile temasını kesmek için kullanılmaktadır. Bunun dışında villa tipi yapılarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Binalarda darbe ve aşınmalara karşı mükemmel bir koruma sağlar. Birçok renk ve deseni bulunmaktadır.
  • Siding Dış Cephe Kaplamaları: Polistren üzerine yalı (siding) baskısı yoluyla imal edilen bir cephe kaplaması türüdür. Ülkemizde de bir ara Amerikan Siding adıyla piyasada ismini duyurmuştur. Uzun yıllar herhangi bir deformasyona uğramadan bütünlüğünü korur, bu özelliği ile yine sıkça tercih edilen dış cephe kaplama sistemlerinden biri olmuştur. Bakım ve onarım maliyeti neredeyse sıfırdır. Estetik açıdan oldukça iyidir. Yapıların yaşına bakılmaksızın, uygulandığında çağdaş bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Kullanılan malzeme itibariyle hava geçirgenliği bulunur, dolayısıyla yapının hava almasını sağlar. Kar, yağmur, güneş ışınları, rüzgar gibi her türlü koşulda dayanıklılığını kaybetmez. Birçok renk ve desen seçeneği bulunmaktadır.

Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplama, binaların ses ve ısı yalıtımı yapmasını sağlamak amacı ile yapılan uygulamaya verilen isimdir. Dış cephe kaplaması yapılırken kullanılacak olan malzemeler, dışarıdan ses geçişinin ve ısı geçişinin azalmasını sağlamaktadır. Oldukça etkili bir uygulama olan cephe kaplamaları, binaların ısı ve ses iletim seviyesinin maksimum derecelere çıkmasını sağlamaktadır. Binaların sadece ısı ve ses yalıtımı seviyelerini yükseltmek yanında dış cephe kaplamaları, binaların daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla da uygulanmaktadır. Sektörde yapılan gelişmeler sayesine dış cephe kaplamaları oldukça geniş renk ve model seçeneği kazanmıştır.

EKC YAPI’dan Ücretsiz Keşif Hizmeti Almak İçin Yapmanız Gereken Formumuzu Doldurmak Olacaktır! Siz Formu Doldurun, Dış Cephe Kaplama Konusunda Uzman Ekibimiz Evinize Gelsin! Teklif için gerekli bilgilendirmeyi anında yapmış olacağız. Garanti & Sigorta ile termal kamera çekimi sunulmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi ile 4 mevsim kazanç sağlayabilirsiniz.

Modern ve Estetik Tasarımlar

Dış cephe kaplama işlemleri, binaların belirli bir kısmına değil tamamına yapılmalıdır. Bu sayede cephe kaplamalarından beklenen etki tam anlamı ile alınacak ve yüksek bir ses ve ısı yalıtım yapılmış olacaktır. Sektörde yapılan yenilikler sayesinde dış cephe kaplaması sırasında kullanılmakta olan malzemeler, büyük ölçüde hafifletilmiştir ve kullanılan malzemeler binalara aşırı ağırlık bindirmeden son derece kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Dış cephe kaplamalarının asıl yapılım amacı ısı yalıtımı ve ses yalıtımı yapmak olsa da bu işlem sayesinde çok eski binalar bile yepyeni bir görünüm kazanmaktadır. Maliyetli bir işlem gibi görülen dış cephe kaplamaları, kişilerin uzun vadede büyük kazanımlar elde etmesini sağlayacaktır.

Üstün ısı ve ses yalıtımı sağlayan binaların yeni yüzü estetik dış cephe kaplama levhalarını kullanmaktayız. Dış cephe kaplama malzemeleri tedarik hizmetleri konusunda Türkiye'nin lider firması EKC YAPI farkını yaşayın.

Dış Cephe Kaplama Uygulaması Fiyatları

Dış cephe kaplamaları, çeşitli malzemeler kullanılarak yapılmakta olan, ses ve ısı yalıtımı sağlayan son derece etkili bir uygulamadır. Doğal taş, ahşap, yalı baskı, alüminyum kompozit panel ve siding dış cephe kaplama işlemleri sırasında en fazla kullanılmakta olan yalıtım malzemeleri arasında yer almaktadır. Dış cephe kaplamaları mutlaka alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır. Dış cephe kaplaması uygulaması fiyatları, firmadan firmaya ve bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de işlem bazı kriterler göz önüne alınarak fiyatlandırılmaktadır. Cephe kaplaması sırasında kullanılacak malzemelerin kaliteleri, apartman sakinlerinin istek ve talepleri, binaya yapılacak olan işlemler, kaplama malzemesinin kalınlığı, apartmanın genel özellikleri ve binaya yapılacak olan kaplama sırasında sahip olmak istenilen görüntü gibi etkenler dış cephe kaplaması fiyatlarının belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

“Isı Yalıtımı Ülke Kazanımı” mottosu ile adından sıkça söz ettiren EKC YAPI bölgesinin lider ısı yalıtım mantolama firmaları arasında öne çıkmaktadır. Özellikle de dış cephe kaplama konularında uzmandır. Bizlere ulaşmak için 0216 383 85 08 ve 0532 440 30 40 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Dilerseniz info@ekcyapi.net adresine mail atarak bizlere destek talebi açabilir ya da merak ettiğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Isı yalıtım ve mantolama firmaları arasında lider olmak bizlere gurur vermektedir. Dış cephe kaplama hizmeti almak için hemen bize ulaşın.

 


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL