ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Dış Cephe Mantolama

Firmamız EKC YAPI 2008 Yılından bu yana uzman Kadromuz ile tüm istanbul genelinde büyük iş merkezleri ve fabrikalardan küçük binalara kadar her türlü yapının dış cephe mantolama  işini sorunsuzca teslim etmiştir.  Sizde mutlu referanslarımızda yer almak isterseniz mutlaka bizimle irtibata geçiniz.

Mantolama, hem bireylerin, hem ülkenin hem de dünyanın ekonomik durumuna etki eden, aynı zamanda çevreyi ve doğayı da oldukça yakından ilgilendiren bir konudur.

Dış Cephe mantolama sistemleri, yazın soğutma, kışın ise ısıtma konusunda önemli rol oynar. Isıtma ve soğutma işlemlerinin ancak enerji sarfiyatı ile mümkün olabildiği düşünülecek olursa, ısı yalıtımı ve mantolamanın ne denli önemli olduğu daha açık bir şekilde kavranabilir.

 Enerji elde edebilmek oldukça zor ve maliyetli bir süreçtir. Soğutma için ağırlıklı olarak pervane, vantilatör ve klimalar kullanılması sebebiyle ciddi bir elektrik sarfiyatı yapılmaktadır. Kışın ise ısıtmada doğal gaz, kömür gibi kaynaklar kullanmaktayız.

MantolamaBu kaynaklara harcanan tutarlar hem ülkemiz ekonomisinin ciddi bir kalemini oluşturmakta hem de ülkemizi enerji konusunda dışa bağımlı hale getirmektedir. Dışa bağımlılıktan da öte, kaynaklar tükenmekte ve birçok enerji çeşidinin üretimi esnasında doğaya geri dönülmez zararlar verilebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra bireyler olarak bizlerin de bütçesinin sürekli ve yüksek bir kısmını oluşturmaktadır. Isı yalıtımı mantolama ile 30-40%’lara varan tasarruf sağlamak mümkündür. Bu da, her ay gelirimizden tasarruf edebilmemiz anlamına gelmektedir. Binalarınızın Dış cephesini mantolama yaptırmak ilk başta bir maliyet oluştursa da, her ay yüksek miktarlarda tasarruf sağladığı için kendini kısa sürede amorti edebilmektedir.

Ancak, dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik son derece önemlidir. Aksi taktirde tasarruf etmek bir yana, hiçbir fayda sağlamaması nedeniyle boşuna yatırım yapılmış olur. Bu nedenle güvenilir ve alanında uzman firmaları tercih etmeniz oldukça kritiktir. Malzeme kalitesi mantolama fiyatlarına doğrudan yansımaktadır. Bu nedenle fiyat/performans oranı en yüksek malzemeyi seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır. Bu konuda çalıştığınız firmanın ve uzmanın sizi doğru yönlendirmesi gerekmektedir. 

Dış Cephe Mantolama Nedir?

Dış cephe mantolama, bir binanın dış yüzeyinin özel kompozit yalıtım malzemeleri ile kaplanarak ısı yalıtımının uygulanma işlemidir. Mantolama işlemi sadece yeni binalarda uygulanmaz. Eski binaların da ısı verimliliğini yükseltmek amacıyla da kullanılır. Dış cephe mantolama ile binanın dayanıklılığı da arttırılmaktadır. Mantolama bu sebeple dış cepheler için ülkemizde en çok tercih edilen ısı yalıtımı sistemidir.

Dış Cephe Mantolamanın Avantajları

  • Dış cephe mantolama, iklimsel olarak mevsime ve sıcaklığa göre binaların ısı alımını destekler. Kış aylarında binanın ısıyı geçirmesine ve soğumamasını, yaz aylarında ise ısıyı alarak fazla sıcak olmamasını sağlar. Bu şekilde enerjiden tasarruf edilmesine oldukça fazla yarar sağlar.
  • Daha sağlıklı bir ortam oluşturmasına ve rahat bir yaşam sağlanmasına yarar sağlar.
  • Binanın temel yapı elemanlarını olumsuz hava şartlarından koruyarak dirençliliği arttırır. Binanın dayanıklılığını ve ömrünü uzatır.
  • Dış cephe üzerinde oluşabilecek hasarların önüne geçer. Dış cephenin çatlamasını önler.
  • Dış cephedeki duvarları koruyarak oluşabilecek korozyonların önüne geçer.
  • Isı yalıtımı işlemindeki başarısı sebebiyle bina içerisindeki nemlenme ya da küflenme gibi durumların önüne geçer.
  • Dış cephe mantolama işlemi ısı yalıtımı ile birlikte yüksek koruma özelliğinden ötürü su yalıtımı da oluşturur.
  • Enerji tasarrufu oluşturması sebebiyle çevre dostu bir uygulamadır.
  • Isı yalıtımı olarak kullanılan malzemelerin ateşten etkilenmemesi sonucu yangın için de yalıtım sağlamış olur.

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Dış cephe mantolama yapılırken ilk aşama su terazisi kullanılarak subasman profillerinin zemine yerleştirilmesi ile uygulamaya başlanır. İkinci aşamada plaka yapıştırma işlemi yapılır. Plakalar strafor köpük, taş yünü ve benzer maddelerden tercih edilir. Birçok farklı plaka türü kullanılmaktadır. Çalışacağınız firmanın plakasını ve niteliklerini öğrenmeniz gerekir. Plakalar bir çerçevenin tamamına yapıştırıcı sürülmesi ile yapıştırılır ve bir gün süre ile kuruması beklenir. Üçüncü aşamada yapılan plakalar kontrol edilir ve dübelleme işlemi uygulanır. Plakaların ek yerlerine uygun olarak dübeller sabitlenir. Plakaların tam orta kısmına da bir dübel atılarak işlem tamamlanır. Binanın büyüklüğüne göre dübel sayısı arttırılabilir. Dördüncü aşamada sıva uygulama işlemi yapılır. Plaka üzerine kalın sürülen sıva tek kat halinde uygulanır. Sıva işlemi tamamlandıktan sonra plakalara file yerleştirme işlemi uygulanır. File üzerine de ince bir kat sıva sürülerek bir gün süre ile bekletilmek koşulu ile işlem tamamlanır. Son aşamada kuruyan sıvalara istenilen görsel kaplamalar uygulanır. Kaplama işlemine özen gösterilmelidir. Cepheler tek seferde kaplanmalıdır. Bu şekilde oluşabilecek herhangi bir çıkıntı durumunun önüne geçilebilir. Dış cephe mantolama tamamlandıktan sonra tercih edilen renge göre bina boyaması yaptırılır. Fiyatları ve modellerini sizlere hızlı ve uygun şekilde sunmaktayız. Dış cephe yorumlarını okuyarak edindiğiniz bilgilerin doğruluğu ve firmalara ait bilgiler yanlış olabilir. Sizlere gerçek bilgileri vermek için buradayız.

Dış Cephe Mantolama İletişim

Binalarınıza Dış cephe mantolama işlemi özenle ve titizlikle yapılan bir işlemdir. Uzman ekibimiz sizlere kusursuz hizmet sunmaktadır. Sizlerde mantolama işlemi yaptırmak isterseniz iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL