ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı özellikle ve özellikle apartman ilişkilerinde oldukça önemli yer kaplamaktadır. Çünkü gün geçtikçe insanların çalışma saatleri, yaşam tarzları oldukça farklılaşıyor. Kimisi gündüz çalışırken kimisi gece çalışıyor. Haliyle de yaşam tarzlarında ve aktif yaşam saatlerinde oldukça farklılaşma yaşanıyor. Siz gece uykusuna geçmek üzereyken komşunuz evine yeni gelmiş, televizyonunu açmış ya da müzik dinlemeye hatta gitar çalmaya yeni başlamış olabilir.

Ses yalıtımı komşuluk ve toplum ilişkileri açısıdan yukarıda örneklerini verdiğimiz sayısız sebepten dolayı çok önemlidir. Apartmanlarda kullanılan yöntem ses geçiş kaybı yalıtımıdır.

Gürültünün bir mekandan diğerine geçişini önlemek için yapılan yalıtım çalışmasına ses geçiş kaybı yalıtımı denir. Sert yüzeyli, merger ya da beton gibi malzemeler sesi yutmak konusunda başarısızdır. Sesi daha az yutarak yansıtırlar. Mineral cam yünü, kayayünü veya taş yünü malzemeler ise sesi emmek konusunda avantajlı malzemelerdir ve ses yalıtımı konusunda kullanılırlar. 


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL