ekc yapı site loader
Mobil Hızlı Ara: 0532 440 30 40

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı Yalıtım

Isı yalıtımı konusu oldukça eskiden beri konuşulmakla birlikte son birkaç yıldır daha fazla gündemde olan bir konudur. Hem dünyadaki enerji konusunda yaşanan sıkıntılar, hem ekonomik göstergeler hem de yatırım araçlarının gelişmesi, insanları tasarrufa, özellikle de enerji tasarrufuna itmiştir. Isı yalıtımı, enerji tasarrufunun en yaygın ve tercih edilen yöntemidir.

Bina inşa edilirken ya da inşa edildikten sonra kullanılacak olan yalıtım malzemeleri ve teknikleri bina içi ve dışındaki ısı alışverişi en alt düzeye indirilir. Isı alışverişi en aza indirilirken aynı zamanda görselliğe de önem verilir. Isı yalıtımında, özellikle de dış cephe yalıtımında kullanılan malzemeler oldukça şık tasarımlıdır. Binanızın yalın halinden çok daha güzel görünmesini sağlar. Isı yalıtımı denince akla ilk olarak soğuktan korunma gelse de yazın da ısı yalıtımı en az kışın olduğu kadar katkı sağlar.

Isı yalıtımı demek bir binayı, alanı ya da daireyi soğuktan korumak demek değil, söz konusu bu alanın mevcut sıcaklığını dış etkilerden korumak demektir. Yani bu demek oluyor ki, evinizi bir kez ısıttığınızda ya da soğuttuğunuzda, daha doğrusu içinde bulunduğunuz alan istediğiniz sıcaklığa ulaştığında bu alanın sıcaklığını korumak için sürekli enerji harcamanız gerekmeyecektir.

Dış ortamla temas ve bununla birlikte ısı alışverişi en aza indiğinden, içerideki sıcaklık uzun süre kendini muhafaza edecektir. Bu nedenle enerji harcamak zorunda kalmayacak ve yazın ısıtma, kışın ise soğutma için katlandığınız maliyetlerde ciddi bir düşüş sağlanacaktır.


İLETİŞİM

Copyright © 2015 EKC Yapı

Altayçeşme mh. Palmiye Sok. No:8/B MALTEPE/İSTANBUL